piątek, 19 kwiecień 2019 00:00

Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych

Zdrowych, pogodnych świąt Wielkanocnych przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.

Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół
oraz wesołego Alleluja

Przewodniczący Rady Gminy

(-) Piotr Piątkowski

Wójt Gminy

(-) Władysław Łukasik

piątek, 19 kwiecień 2019 00:00

Podsumowanie Zebrań Wiejskich 2019 r.

W dniach od 20 marca do 4 kwietnia br. odbyły się w Gminie Ryńsk zebrania wiejskie, na których dokonano wyboru Sołtysów oraz Rad Sołeckich. Ponadto miały miejsce również konsultacje społeczne dotyczące zmiany statutów sołectw.

Energa-Operator informuje, że nastąpi przerwa w dostawie energii elektrycznej dla mieszkanców zasilanych z następujących stacji transformatorowych:

Ustawa o ochronie przyrody zabrania wypalania łąk i pastwisk, nieużytków, rowów, pasów przydrożnych, trzcinowisk i szuwarów. Natomiast ustawa o lasach zabrania wypalania wierzchniej warstwy gleby i pozostałości roślinnych w lasach i na terenach śródleśnych oraz w odległości do 100 m od granicy lasu.

poniedziałek, 15 kwiecień 2019 00:00

Poczuj w sobie moc

Rozpoczął się projekt pn.: „Poczuj w sobie moc”. Na jego realizację Stowarzyszenie Szczuplińskie Żurawie otrzymało grant w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju obszaru Ziemi Wąbrzeskiej na lata 2016-2022. W projekcie udział bierze 12 kobiet z gmin objętych Strategią RLKS Ziemia Wąbrzeska oraz 4 osoby z ich otoczenia.