Kolejny piękny jubileusz zapisał się na kartach historii Gminy Ryńsk

Ochotnicza Straż Pożarna w Przydworzu świętowała w dniu 10.09.2016 r. 70- lecie funkcjonowania. Uroczystość uświetniona została poświęceniem nowego sztandaru dla jednostki ufundowanego przez Państwa Henryka i Danutę Czerwińskich oraz uroczystym otwarciem i poświęceniem nowej remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Przydworzu.


W uroczystości udział wzięli m.in.: Poczty sztandarowe i druhowie jednostek OSP z terenu Gminy Ryńsk oraz jednostka z OSP Ostrowo, Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego druh Zdzisław Dąbrowski, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP druh Jarosław Herbowski, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP Władysław Łukasik, Sekretarz Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP Lidia Czyżak, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej st. brygadier Sławomir Herbowski, Z-ca Komendanta Powiatowego Policji kom. Krzysztof Lenartowski, Przewodniczący Rady Gminy Piotr Piątkowski oraz radni Gminy Ryńsk.
Uroczystość rozpoczęto polową mszą św. w intencji strażaków i ich rodzin, którą koncelebrował ksiądz kanonik Zbigniew Koślicki kapelan strażaków z Parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Dźwierznie. Po mszy św. Dowódca uroczystości druh Bartosz Rewer złożył meldunek Prezesowi Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP druhowi Zdzisławowi Dąbrowskiemu do uroczystego apelu z okazji 70 rocznicy utworzenia OSP Przywórz, ufundowania sztandaru dla jednostki oraz oddania i poświęcenia nowej remizy.
Po odegraniu hymnu państwowego nastąpiło uroczyste przywitanie zaproszonych gości przez Prezesa Zarządu OSP Przydwórz druha Damiana Stankiewicza.
Następnie spiker prowadzący druh Jan Liwak prosił o przekazanie sztandaru Prezesowi Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP dh Zdzisławowi Dąbrowskiemu.
Akt Nadania Sztandaru odczytał druh Jan Liwak i sztandar został wręczony Prezesowi Zarządu OSP w Przydworzu Damianowi Stankiewiczowi. Sztandarowi towarzyszył poczet sztandarowy, który tworzyli:
1. dh Kwiatkowski Marek
2. dh Rewer Andrzej
3. dh Kwiatkowski Michał

Następnie odbyło się poświęcenie sztandaru, remizy i tablicy pamiątkowej. W dalszej części druh Łukasz Dankowski przedstawił rys historyczny OSP Przydwórz. Uroczystość była także okazją do uhonorowania odznaczeniami zasłużonych druhów. Odznakę „Za wysługę lat” otrzymali druhowie:
- wysługa 40 lat - Liwak Jan
- Górski Jan
- Gardzisz Henryk
- Sułkowski Bernard
- wysługa 35 lat - Rewer Andrzej
- wysługa 25 lat - Czerwiński Henryk
- wysługa 20 lat - Kwiatkowski Marek
- wysługa 15 lat - Rewer Bartosz
- wysługa 10 lat - Liwak Kamil
- wysługa 5 lat - Stankiewicz Damian
- Stankiewicz Rafał

Odznakę „Strażak Wzorowy” otrzymali druhowie:
- Stankiewicz Damian
- Stankiewicz Rafał
- Liwak Kamil
- Rewer Bartosz

Po ceremonii odznaczeń głos zabrali zaproszeni goście kierując słowa podziękowania i uznania oraz życzenia dla strażaków. Po zakończeniu części oficjalnej goście oraz mieszkańcy zostali zaproszeni na poczęstunek oraz wspólną zabawę.

 

 

NRWP 01 NRWP (2) NRWP (3) NRWP (4) NRWP (5)
 NRWP (5)  NRWP (5)  NRWP (5)  NRWP (5)  NRWP (5)
 NRWP (5)  NRWP (5)  NRWP (5)  NRWP (5)  NRWP (5)
 NRWP (5)  NRWP (5)  NRWP (5)  NRWP (5)  NRWP (5)
 NRWP (5)  NRWP (5)  NRWP (5)  NRWP (5)  NRWP (5)
 NRWP (5)  NRWP (5)  NRWP (5)  NRWP (5)  NRWP (5)
 NRWP (5)  NRWP (5)  NRWP (5)  NRWP (5)  NRWP (5)
 NRWP (5)  NRWP (5)  NRWP (5)  NRWP (5)  NRWP (5)
 NRWP (5)  NRWP (5)  NRWP (5)  NRWP (5)  NRWP (5)
 NRWP (5)  NRWP (5)  NRWP (5)  NRWP (5)  NRWP (5)
 NRWP (5)  NRWP (5)  NRWP (5)  NRWP (5)  NRWP (5)
 NRWP (5)  NRWP (5)  NRWP (5)  NRWP (5)  NRWP (5)
 NRWP (5)  NRWP (5)  NRWP (5)  NRWP (5)  NRWP (5)
 NRWP (5)  NRWP (5)  NRWP (5)  NRWP (5)  NRWP (5)
 NRWP (5)  NRWP (5)  NRWP (5)  NRWP (5)  
Czytany 3355 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 01 grudzień 2016 20:49

Adres Gminy

Urząd Gminy Ryńsk
87-200 Wąbrzeźno
ul. Mickiewicza 21
tel.: (56) 687-75-00
fax.: (56) 450-27-02
skrzynka ePUAP: /8uj4g63pcd/SkrytkaESP
Facebook: Gmina Ryńsk

Wyślij wiadomość do Urzędu Gminy

 

Galeria Gmina Ryńsk

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top