piątek, 03 styczeń 2020 00:00

Termomodernizacja budynku Urzędu Gminy w Wąbrzeźnie przy ul. Mickiewicza 21

(0 głosów)

Logo poziom kolor

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020

Celem realizacji projektu było zwiększenie efektywności energetycznej budynku Urzędu Gminy. Przedmiotem projektu była głęboka i kompleksowa modernizacja energetyczna budynku użyteczności publicznej, będącego własnością Gminy Ryńsk.

Prace zwiększające efektywność energetyczną obiektu dotyczyły budynku Urzędu Gminy Ryńsk w Wąbrzeźnie przy ul. Mickiewicza 21. Przedmiotem przedsięwzięcia były roboty budowlane związane z termomodernizacją budynku, nadzór inwestorski i promocja projektu. W budynku modernizacja energetyczna dotyczyła: ocieplenia ścian zewnętrznych, stropu nad II piętrem i części dachu, wymiany pokrycia dachu, rynien i rur spustowych, renowacji i wymiany części stolarki okiennej i drzwiowej oraz wymiany oświetlenia na energooszczędne. Wszystkie prace budowlane były zgodne są z opracowanym dla inwestycji audytem efektywności energetycznej, audytem oświetleniowym, dokumentacją projektową oraz zgłoszeniem robót budowlanych.

Poprawa efektywności energetycznej w budynku użyteczności publicznej przyczyniła się do poprawy stanu środowiska naturalnego poprzez ograniczenie emisji CO2 oraz poprawę czystości powietrza. Wykonane prace przyspieszą postęp w działaniach wspierających przejście na gospodarkę niskoemisyjną. Przedsięwzięcie obejmowało bowiem budynek użyteczności publicznej, którego stan techniczny, z uwagi na przestarzałe rozwiązania technologiczne generował straty. Obiekt charakteryzuje się wysokim zapotrzebowaniem na ciepło, co przekłada się na wysoki poziom emisji gazów cieplarnianych. Prace zwiększające efektywność energetyczną obiektu poprawiły warunki pracy w budynku oraz korzystania z usług urzędu.

Termomodernizacja budynku Urzędu Gminy w Wąbrzeźnie przy ul. Mickiewicza 21 - zdjęcie 1Termomodernizacja budynku Urzędu Gminy w Wąbrzeźnie przy ul. Mickiewicza 21 - zdjęcie 2Termomodernizacja budynku Urzędu Gminy w Wąbrzeźnie przy ul. Mickiewicza 21 - zdjęcie 3Termomodernizacja budynku Urzędu Gminy w Wąbrzeźnie przy ul. Mickiewicza 21 - zdjęcie 4Termomodernizacja budynku Urzędu Gminy w Wąbrzeźnie przy ul. Mickiewicza 21 - zdjęcie 5Termomodernizacja budynku Urzędu Gminy w Wąbrzeźnie przy ul. Mickiewicza 21 - zdjęcie 6Tablica informacyjna projektu