Energa-Operator informuje, że nastąpi przerwa w dostawie energii elektrycznej dla mieszkanców zasilanych z
18 czerwca br. uroczyście podsumowano kolejny rok szkolny. Pan Władysław Łukasik Wójt Gminy nagrodził uczniów, którzy
W roku akademickim 2018/2019 czekają na Was stypendia w wysokości 500 zł miesięcznie, które będą wypłacane przez 10
Mając na uwadze skalę wystepowania prób samobójczych jak i samobójstw, Departament Zdrowia Publicznego Ministerstwa
Profil zaufany i kilka minut - to wszystko czego potrzeba, by zarejestrować narodziny dziecka online. Nowa usługa
W dniu 09.06.2018 r. przeprowadzono w miejscowości Ryńsk Gminne Zawody Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy
Rolnicy, którzy poniesli straty w uprawach spowodowane suszą, mogą składać wnioski o oszacowanie szkód w uprawach
  • Informacja o planowanych przerwach w dostawie energii elektrycznej
  • Nagrody dla najlepszych uczniów szkół gminy ryńsk
  • XVII EDYCJA PROGRAMU STYPENDIÓW POMOSTOWYCH
  • Centrum Wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego prowadzone przez Fundację ITAKA
  • Rodzicu, zarejestruj swoje dziecko online!
  • Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Ryńsku 2018
  • Informacja dla rolników, którzy poniesli straty w uprawach spowodowane suszą
Dawid Gutowski, uczeń naszej gminy, został Mistrzem Polski w biegu na 600 m.

Podczas Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce, które odbyły się w Białej Podlaskiej Dawid Gutowski, uczeń naszej gminy, został Mistrzem Polski w biegu na 600m.

Gdy Dawid był w 6 klasie Szkoły Podstawowej trafiłem do szkoły w Zieleniu w ramach programu Lekkoatletyka dla Każdego. Chłopak zapisał się do grupy, w której prowadziłem zajęcia ogólnorozwojowe z elementami lekkoatletyki - to była zabawa usprawnianie i przygotowanie do treningu. W wieku gimnazjalnym rozpoczęliśmy stopniowo prace treningową, która stawała się bardziej ukierunkowana. Na przestrzeni tego czasu Dawid zdobył kilka medali Mistrzostw Województwa i Makroregionu. W 2016r. "Gutek" po raz pierwszy wystartował na Lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski U16 zajmując 10 miejsce. W bieżącym roku założyliśmy walkę o medal w krajowym czempionacie PZLA, jako trener celowałem z formą na Mistrzostwa Polski i to dzięki wzorowej postawie i pracy Dawida udało się osiągnąć. Dawid Gutowski, dnia 23 września 2017r. startując w biegu na 600m w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski zdobył złoty medal zostając Mistrzem Polski.

Piotr Zrada

MP DG 02 MP DG 03 MP DG 04