Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Obszaru Prowadzenia Polityki Terytorialnej Wąbrzeźna  ogłasza konsultacje społeczne Projektu Strategii Terytorialnej OPPT Wąbrzeźna wraz z Prognozą oddziaływania na środowisko.

poniedziałek, 08 lipiec 2024 00:00

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze MDP 2024

6 lipca 2024 roku w Myśliwcu odbyły się Gminne Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. W zmaganiach wzięły udział 3 drużyny:

W dniu 3 lipca 2024 roku Wójt Gminy Władysław Łukasik wraz ze Skarbnikiem Gminy Jolantą Szablewską podpisali umowę na budowę budynku świetlicy z wyposażeniem i zagospodarowaniem terenu w Małych Radowiskach w ramach inwestycji: „Budowa świetlicy w Małych Radowiskach”. Wykonawcą robót jest firma JARDEJ Sp. z o.o. z siedzibą w Kowalewie Pomorskim.

W dniu 29 czerwca 2024 r. w Zieleniu odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Do rywalizacji stanęło 11 drużyn męskich reprezentujących jednostki OSP z terenu Gminy Ryńsk oraz 2 drużyny kobiece. Zawody rozegrane zostały w oparciu o Regulamin Zawodów Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych z dnia 10 lutego 2011 r. w konkurencjach:

czwartek, 13 czerwiec 2024 00:00

Gmina Ryńsk gości delegację z Mołdawii

W dniach 13-16 czerwca Gmina Ryńsk gości delegację z Mołdawii. Wizyta ta jest jednym z działań w ramach realizowanego projektu pn. Owoce z Budjaku: od rolnika na stół. Polskie praktyki i prawodawstwo Unii Europejskiej wspierające rozwój lokalny oparty o wysokiej jakości rolnictwo i przetwórstwo lokalnych produktów współfinansowanego z budżetu państwa w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej.

Dzisiaj pożegnaliśmy Koleżankę Joannę Kozłowską, która po 15 latach pracy w Urzędzie Gminy, zdecydowała się na zmiany w swoim życiu.
Serdecznie dziękujemy za te wszystkie lata pracy na rzecz mieszkańców Gminy Ryńsk oraz strażaków OSP z terenu Gminy. W imieniu Wszystkich życzymy pomyślności i sukcesów na nowych ścieżkach życia.

skrzynka ePUAP: /8uj4g63pcd/SkrytkaESP
Facebook: Gmina Ryńsk