Inwestycje Gminy w 2016 roku

Gmina sukcesywnie realizuje zgłaszane przez mieszkańców postulaty w zakresie przebudowy dróg. W tym roku dzięki pozyskaniu środków na inwestycje drogowe ułożono nową nawierzchnię asfaltową na przebudowanych drogach o łącznej długości ponad 5 km.
W ramach przebudowy drogi relacji Jarantowice-Jarantowiczki-Łopatki wybudowano także nowy chodnik i zatokę autobusową oraz zamontowano lampy fotowoltaiczne.


  • W Ryńsku przebudowano ul. Sportową, Kochanowskiego i Reja oraz częściowo ul. Szkolną. W centrum wsi wykonano odcinek nowego chodnika i miejsca postojowe.
  • W centrum Nielubia ułożono nakładkę asfaltową na drodze na osiedle oraz w ramach Drogowej Inicjatywy Samorządowej wybudowano chodniki i zjazdy do posesji przy drodze wojewódzkiej nr 551.
  • Wykonano kolejne inwestycje dla naszych OSP. Powstał nowy funkcjonalny budynek garażowy z zapleczem w Przydworzu, wykonano prace termomodernizacyjne budynku remizy w Orzechówku oraz utwardzono kostką betonową plac przy remizie w Ludowicach. Garaż remizy w Pływaczewie wyposażono w nową bramę garażową.
  • Przeprowadzono także kompleksowe prace modernizacyjne pomieszczeń świetlicy w Trzcianku z wyposażeniem kuchni, zmodernizowano i wyposażono kuchnię z zapleczem w Pływaczewie. Wyremontowano pomieszczenia przeznaczone na kuchnię z zapleczem w Ryńsku oraz pomieszczenie zaplecza świetlicy we Wroniu.
  • W budynku świetlicy w Orzechowie zamontowano nowy kocioł centralnego ogrzewania. Wymieniono pokrycie dachu i odnowiono elewację budynku gospodarczego w Małych Radowiskach.
  • Ponadto boiska w Małych Radowiskach i Stanisławkach wyposażono w piłkochwyty oraz zamontowano bramki na boiskach w Sosnówce i w Małych Radowiskach. 
001 002 004
Czytany 3669 razy Ostatnio zmieniany środa, 19 lipiec 2017 06:34

Adres Gminy

Urząd Gminy Ryńsk
87-200 Wąbrzeźno
ul. Mickiewicza 21
tel.: (56) 687-75-00
fax.: (56) 450-27-02
skrzynka ePUAP: /8uj4g63pcd/SkrytkaESP
Facebook: Gmina Ryńsk

Wyślij wiadomość do Urzędu Gminy

 

Galeria Gmina Ryńsk

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top