Gminne eliminacje XXXVIII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W dniu 10 kwietnia 2015 r. roku w Zespole Szkół w Myśliwcu odbyły się gminne eliminacje XXXVIII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.


Konkurs, który ma na celu popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej cieszy się niezmiennie dużym zainteresowaniem.
W Turnieju wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z Myśliwca, Zielenia, Ryńska, szkoły ponadgimnazjalnej we Wroniu oraz OSP Jarantowice. Uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy wiekowe: uczniowie szkół podstawowych - I grupa wiekowa, uczniowie szkół gimnazjalnych - II grupa wiekowa oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych – III grupa wiekowa.

Młodzież wykazała się szeroką wiedzą m.in. z zakresu funkcjonowania Ochotniczych Straży Pożarnych i Państwowej Straży Pożarnej, udzielania pierwszej pomocy oraz budowy i rodzajów sprzętu pożarniczego. Na szczególne wyróżnienie zasługują Katarzyna Kosińska ze Szkoły Podstawowej w Zieleniu, która zajęła I miejsce, Patryk Wesołowski ze Szkoły Podstawowej w Zieleniu, który zajął II miejsce oraz Aleksandra Pąk ze Szkoły Podstawowej w Ryńsku, która zajęła III miejsce.
W kategorii szkół gimnazjalnych laureatką I miejsca została Kamila Kosińska z Gimnazjum w Zieleniu, a Oliwia Krzemień z Gimnazjum w Zieleniu uplasowała się na II miejscu, III miejsce na podium przypadło Paulinie Czyż z Gimnazjum w Ryńsku. W grupie uczniów szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zajęła Karolina Hamermeistein z Zespołu Szkół we Wroniu, II miejsce zajął Michał Szydzik uczeń IV LO w Grudziądzu reprezentujący OSP Jarantowice, a na III miejscu uplasowała się Angelika Grab z Zespołu Szkół we Wroniu.
Przed młodymi ludźmi, zdobywcami I i II miejsc, kolejne wyzwanie jakim są powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, które odbędą się 15.04.2015 r. w Komendzie Powiatowej PSP w Wąbrzeźnie. Wszyscy uczniowie biorący udział w turnieju otrzymali nagrody i dyplomy.

002 003 004
005 006 007
     
Czytany 2632 razy Ostatnio zmieniany piątek, 06 styczeń 2017 20:02

Adres Gminy

Urząd Gminy Ryńsk
87-200 Wąbrzeźno
ul. Mickiewicza 21
tel.: (56) 687-75-00
fax.: (56) 450-27-02
skrzynka ePUAP: /8uj4g63pcd/SkrytkaESP
Facebook: Gmina Ryńsk

Wyślij wiadomość do Urzędu Gminy

 

Galeria Gmina Ryńsk

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top