Samochód Strażaków z Orzechówka

Jednostka OSP w Orzechówku została doposażona w samochód pożarniczy GBA STAR 244 wyprodukowany w 1983 r.

Jest to samochód gaśniczy ze zbiornikiem wodnym o pojemności 2500l oraz zbiornikiem na środek pianotwórczy o pojemności 250l i autopompą o wydajności 1600l/min i kompletnym uzbrojeniem. Strażacy mogą podejmować akcje ratowniczo-gaśnicze w zastępie liczącym 6 osób.
Auto zostało zakupione od jednostki OSP w Ostrowitym, (gmina Ostrowite, powiat Słupecki), która działa w krajowym systemie pożarniczo-gaśniczym. Godnym zauważenia jest fakt, że auto zostało w całości odrestaurowane własnoręcznie przez strażaków-ochotników.

Podstawowym problemem była rdza, którą udało się jednak w całości zlikwidować. Samochód został wyczyszczony i odmalowany. W szoferce oraz dodatkowym pomieszczeniu dla strażaków została wymieniona tapicerka. Efekt prac jest imponujący, a strażakom z Orzechówka gratulujemy zapału oraz efektu końcowego, który zamieszczamy na zdjęciu. 

Czytany 2722 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 08 styczeń 2017 17:43

Adres Gminy

Urząd Gminy Ryńsk
87-200 Wąbrzeźno
ul. Mickiewicza 21
tel.: (56) 687-75-00
fax.: (56) 450-27-02
skrzynka ePUAP: /8uj4g63pcd/SkrytkaESP
Facebook: Gmina Ryńsk

Wyślij wiadomość do Urzędu Gminy

 

Galeria Gmina Ryńsk

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top