VIII Zawody Sportowo –Pożarnicze jednostek OSP

W dniu 7 czerwca 2014 r. na stadionie Unii Wąbrzeźno zostały rozegrane VIII Powiatowe Zawody Ochotniczych Straży Pożarnych.

Celem organizacji zawodów sportowo-pożarniczych jest w szczególności mobilizowanie do intensywnego szkolenia pożarniczego, zmierzającego do skutecznego prowadzenia akcji ratowniczo-gaśniczych, ocena stanu wyszkolenia pożarniczego, a także popularyzacja wśród społeczeństwa zagadnień ochrony przeciwpożarowej.
Organizatorem zawodów seniorów ochotników OSP był Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Wąbrzeźnie. W zawodach brało udział 13 drużyn OSP z wszystkich czterech gmin wiejskich powiatu i strażacy z miasta Wąbrzeźno.
Komisję sędziowską powołał Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Wąbrzeźnie ,a sędzią głównym zawodów był mł. bryg. Ireneusz Wiśniewski.

W pierwszej konkurencji „Bieg Sztafetowy 7x50 metrów z przeszkodami” z czasem 65,70 sek. wygrała drużyna z OSP Myśliwiec.
W drugiej dyscyplinie „Ćwiczenia bojowe” najmocniejsza okazała się drużyna z OSP Wielkie Pułkowo. Ostatecznie w klasyfikacji generalnej wygrała drużyna z OSP Myśliwiec osiągając 116,38 pkt., drugie miejsce zajęli druhowie z OSP Jarantowice z rezultatem 117 pkt., a trzecie należy do drużyny OSP Pływaczewo z wynikiem 119,94 pkt.
Bezapelacyjne zwycięstwo w tegorocznych zawodach sportowo-pożarniczych należało do druhów strażaków z gminy Wąbrzeźno.
Zwycięska drużyna z OSP Myśliwiec reprezentowała Powiat Wąbrzeski w wojewódzkich zawodach sportowo-pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych, które odbyły się w dniu 14.06.2014 r. w miejscowości Baruchowo. Składamy serdeczne podziękowania uczestnikom i gratulacje dla zwycięzców.  

 

001 002 003 004
005 006 007 008
Czytany 2573 razy

Adres Gminy

Urząd Gminy Ryńsk
87-200 Wąbrzeźno
ul. Mickiewicza 21
tel.: (56) 687-75-00
fax.: (56) 450-27-02
skrzynka ePUAP: /8uj4g63pcd/SkrytkaESP
Facebook: Gmina Ryńsk

Wyślij wiadomość do Urzędu Gminy

 

Galeria Gmina Ryńsk

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top