Szacowanie ilości niezbędnego węgla do zamówienia dla mieszkańców

W związku z procedowaną ustawą, umożliwiającą samorządom dystrybucję węgla, Gmina Ryńsk przystępuje do oszacowania potencjalnej ilości niezbędnego węgla do zamówienia dla mieszkańców.

Wszyscy mieszkańcy Gminy Ryńsk, którzy są  zainteresowani kupnem węgla dystrybuowanego przez gminę, mogą zgłosić zapotrzebowanie wypełniając poniższą ankietę. Ankietę należy wypełnić przez internet w terminie do 24 października (poniedziałek) 2022 r. do godziny 800.

Według projektu ustawy do zakupu węgla na preferencyjnych warunkach, tj. w cenie maksymalnie 2.000 zł za tonę (nie licząc kosztów transportu pod wskazany adres), uprawnione będą gospodarstwa domowe, którym przyznano dodatek węglowy lub które nie złożyły wniosku o ten dodatek, ale w deklaracji składanej do ewidencji źródeł ciepła wskazały kocioł na paliwo stałe i węgiel jako opał. Maksymalna ilość węgla przypadająca na gospodarstwo domowe to 1,5 tony – do zakupienia do 31.12.2022 oraz kolejne 1,5 tony do zakupienia po 1.01.2023.

Wypełnienie ankiety ma na celu wyłącznie zebranie informacji o potrzebach mieszkańców i nie jest jednoznaczne z realizacją dostaw węgla przez gminę.

Odnośnik do ankiety

Czytany 1560 razy Ostatnio zmieniany piątek, 21 październik 2022 12:52

Adres Gminy

Urząd Gminy Ryńsk
87-200 Wąbrzeźno
ul. Mickiewicza 21
tel.: (56) 687-75-00
fax.: (56) 450-27-02
skrzynka ePUAP: /8uj4g63pcd/SkrytkaESP
Facebook: Gmina Ryńsk

Wyślij wiadomość do Urzędu Gminy

 

Galeria Gmina Ryńsk

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top