Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej 2024

W dniu 26 marca 2024 r. w świetlicy w Myśliwcu odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Celem Turnieju jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.

W konkursie wzięli udział uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych z terenu Gminy Ryńsk.

Zgodnie z regulaminem uczestnicy startują w dwóch grupach wiekowych:

• I grupa wiekowa – uczniowie klas I-IV szkoły podstawowej,
  • II grupa wiekowa – uczniowie klas V-VIII szkoły podstawowej.

Nad przebiegiem Turnieju czuwało jury w składzie: przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wąbrzeźnie - kpt. Tomasz Kowalik, Sekretarz Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP Joanna Kozłowska, Komendant Gminny ZOSP RP Marcin Milanik oraz druhowie OSP Myśliwiec Wojciech Barański i Roman Gruszka.

Młodzież wykazała się szeroką wiedzą m.in. z zakresu funkcjonowania Ochotniczych Straży Pożarnych i Państwowej Straży Pożarnej, udzielania pierwszej pomocy oraz budowy i rodzajów sprzętu pożarniczego.

Na szczególne wyróżnienie zasługują:

• w I grupie wiekowej: Julia Pieniążek - uczennica Szkoły Podstawowej w Ryńsku, która zajęła I miejsce, Tymon Witkowski - uczeń Szkoły Podstawowej w Myśliwcu, zdobywca II miejsca oraz Zuzanna Grzywacz - uczennica Szkoły Podstawowej w Myśliwcu, która zajęła III miejsce,
  • w II grupie wiekowej: Lena Neumann - uczennica Szkoły Podstawowej w Ryńsku, która zajęła I miejsce, Agata Stefańska - uczennica Szkoły Podstawowej w Myśliwcu, która zajęła II miejsce oraz Ignacy Plewa - uczeń Szkoły Podstawowej w Myśliwcu, który zdobył III miejsce.

Wszyscy uczestnicy biorący udział w turnieju otrzymali dyplomy i nagrody.

Uczniowie, którzy w swoich kategoriach zajęli I i II miejsca będą reprezentować naszą gminę w etapie powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia:

(galeria zawiera 32 zdjęcia)

Czytany 185 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 04 kwiecień 2024 11:41