Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W dniu 26 marca 2014 roku w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Ryńsku odbyły się gminne eliminacje XXXVII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Celem konkursu jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

W konkursie wzięli udział uczniowie szkół w Myśliwcu, Zieleniu, Ryńsku i z Wronia. Uczestnicy turnieju zostali podzieleni na trzy grupy wiekowe: uczniowie szkół podstawowych- I grupa wiekowa, uczniowie szkół gimnazjalnych -II grupa wiekowa oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych –III grupa wiekowa.
Młodzież wykazała się szeroką wiedzą m.in. z zakresu funkcjonowania Ochotniczych Straży Pożarnych i Państwowej Straży Pożarnej, udzielania pierwszej pomocy oraz budowy i rodzajów sprzętu pożarniczego.
Na szczególne wyróżnienie zasługują Paulina Czyż ze Szkoły Podstawowej w Ryńsku, która zajęła I miejsce, Kamila Kosińska ze Szkoły Podstawowej w Zieleniu, która zajęła II miejsce oraz Mateusz Szachnitowski ze Szkoły Podstawowej w Myśliwcu, który zajął III miejsce. W kategorii szkół gimnazjalnych laureatką I miejsca została Katarzyna Łukasik z Gimnazjum w Myśliwcu, Martyna Toś z Gimnazjum w Myśliwcu uzyskała II miejsce, III miejsce natomiast przypadło Damianowi Karczewskiemu z Gimnazjum w Zieleniu. W grupie uczniów szkół ponadgimnazjalnych udział wzięła Katarzyna Jaskólska z Zespołu Szkół we Wroniu .
Przed młodymi ludźmi kolejne wyzwanie jakimi są powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, które odbędą się 16.04.2014 r. w Lipnicy. Wszyscy uczniowie biorący udział w turnieju otrzymali nagrody i dyplomy.
 

Galeria zawiera 39 zdjęć

Czytany 2179 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 09 styczeń 2017 17:06

Adres Gminy

Urząd Gminy Ryńsk
87-200 Wąbrzeźno
ul. Mickiewicza 21
tel.: (56) 687-75-00
fax.: (56) 450-27-02
skrzynka ePUAP: /8uj4g63pcd/SkrytkaESP
Facebook: Gmina Ryńsk

Wyślij wiadomość do Urzędu Gminy

 

Galeria Gmina Ryńsk

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top