środa, 13 listopad 2019 00:00

Letnia liga piłkarska - edycja 2019

Napisane przez  Łukasz Gapiński
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 liga1


Letnia Liga Gminy Ryńsk

27 października 2019 roku odbyła się już IX edycja ligi piłki nożnej Gminy Ryńsk. Choć w nazwie widnieje określenie letnia, to zawody odbyły się po raz drugi w okresie jesiennym. Tym razem aura była typowo październikowa, bowiem zawodnicy zmagali się nie tylko z rywalizacją sportową, ale również z wiatrem i deszczem. Umiliła to zawodnikom i kibicom gorąca kawa przygotowana przez Panią Sołtys Elżbietę Tomaszewską.

Na boisku tartanowym w Ryńsku spotkały się drużyny z Łabędzia, Orzechówka, Wałycza i Ryńska. Sędzią zawodów był Michał Arentewicz. Po rozegraniu 3 kolejek spotkań, z kompletem wygranych, zwycięzcą została drużyna z Ryńska, która odzyskała tytuł po dwóch latach. Pozostałe drużyny wygrały po jednym spotkaniu i jak nigdy dotąd zaprezentowały się na wyrównanym poziomie. Do wyłonienia kolejnych miejsc była więc potrzebna analiza regulaminu. Królem strzelców został zawodnik gospodarzy, Dominik Hancyk, który zdobył 9 bramek. Warto wspomnieć, że w tej edycji padła 400. bramka w lidze, którą zdobył Piotr Klejnowski z Wałycza w meczu Wałycz - Łabędź.

To już 7. zwycięstwo w lidze dla drużyny z Ryńska, dodatkowo zawodnicy śrubują kolejne rekordy w historii ligi: 27. zwycięstwo, 113 strzelonych bramek, Karol Mądziewlski rozegrał 33. mecz w lidze a Adrian Domachowski powiększył swój dorobek bramkowy do 47 bramek.

Dziękujemy za emocje i dobrą zabawę i do zobaczenia za rok.

 

liga2liga3liga5liga6liga7

 

 

Czytany 3892 razy Ostatnio zmieniany środa, 13 listopad 2019 13:45

Adres Gminy

Urząd Gminy Ryńsk
87-200 Wąbrzeźno
ul. Mickiewicza 21
tel.: (56) 687-75-00
fax.: (56) 450-27-02
skrzynka ePUAP: /8uj4g63pcd/SkrytkaESP
Facebook: Gmina Ryńsk

Wyślij wiadomość do Urzędu Gminy

 

Galeria Gmina Ryńsk

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top