środa, 14 wrzesień 2022 00:00

Letnia liga piłkarska - edycja 2022

Napisane przez  Łukasz Gapiński
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 Letnia Liga Gminy Ryńsk 2022


Letnia Liga Gminy Ryńsk

Po dwuletniej przerwie spowodwanej ponademią koronawirusa wznowiliśmy rozgrywki w ramach Letniej Ligi.

Łabędź, Orzechówko, Ryńsk, Wałycz i Zieleń to sołectwa, które zgłosiły swoje drużyny do udziału w w X edycji Letniej Ligi Gminy Ryńsk. Mecze były rozgrywane na boisku ze sztuczną nawierzchnią (poliuretanową), która znajduje się na terenie Szkoły Podstawowej w Myśliwcu. Było to nieoficjalne otwarcie nowego boiska. Na pierwszy rzut oka można było dostrzec różnorodność wiekową wśród drużyn, bowiem obok doświadczonych zawodników pojawiły się drużyny składające się z bardzo młodych piłkarzy, debiutujących w naszych rozgrywkach.

Na boisko wychodziło pięciu zawodników (w tym bramkarz), którzy w ciągu dwudziestu minut mieli za zadanie zdobyć więcej bramek od swoich rywali. Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywki czuwała sędzia Zuzanna Łasińska. Mimo, że w meczach nikt nie odstawiał nogi od piłki, to udało się uniknąć poważnych kontuzji, a sam turniej przebiegł w spokojnej i przyjaznej atmosferze.

Zwycięzcą turnieju został Łabędź, który już w pierwszym meczu wysoko pokonał Wałycz. Kolejne trzy miejsca w tabeli zajęły drużyny z Ryńska, Zielenia oraz Wałycza, które zdobyły taką samą ilość punktów, przez co organizatorzy musieli rozstrzygnąć klasyfikację porównując strzelone i stracone bramki. Również tytuł króla strzelców był rozstrzygany pojedynkiem rzutów karnych między Andrzej Wolkiem z Łabędzia i Miłoszem Jadzińskim z Wałycza. Skuteczniejszymi okazali się strzelec oraz bramkarz z Łabędzia. Tabelę zamyka Orzechówko z trzema punktami na koncie, choć na uznanie zasługują kibice tej drużyny, którzy najgłośniej dopingowali swoich piłkarzy.

Podczas wręczania dyplomów, medali oraz pucharów Wójt Gminy Ryńsk Władysław Łukasik podkreślił, że kulturalna i przyjazna atmosfera wśród zawodników to atut gminnej ligi, który zachęca do tworzenia kolejnych wydarzeń sportowych. Boisko w Myśliwcu po raz pierwszy gościło na swojej płycie uczestników Letniej Ligi Gminy Ryńsk, choć rozczarowującym akcentem był brak drużyny gospodarzy w rozgrywkach.

Galeria zawiera 23 zdjęcia

Czytany 1752 razy Ostatnio zmieniany środa, 14 wrzesień 2022 06:48

Adres Gminy

Urząd Gminy Ryńsk
87-200 Wąbrzeźno
ul. Mickiewicza 21
tel.: (56) 687-75-00
fax.: (56) 450-27-02
skrzynka ePUAP: /8uj4g63pcd/SkrytkaESP
Facebook: Gmina Ryńsk

Wyślij wiadomość do Urzędu Gminy

 

Galeria Gmina Ryńsk

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top